آهن اول

انتقال آب خلیج فارس از بندر عباس به معادن


ارسال شده در تاریخ ۱۶:۱۰ ۱۳۹۹/۰۸/۰۷

انتقال آب خلیج فارس از بندر عباس به معادن

سهراب بهاالدینی سرپرست فرمانداری سیرجان اظهار کرد: طرح انتقال آب خلیج فارس از بندر عباس به استان‌های یزد و کرمان از سال ۹۶ و با مشارکت شرکت‌های مس سرچشمه، گل گهر و چادر ملو یزد برای برطرف شدن مشکل کمبود آب این شرکت‌ها کلید خورد و حدودا از دو هفته قبل فاز اول این طرح به صورت آزمایشی به بهره برداری رسید.
همچنین در ادامه در خصوص زمان افتتاح این طرح جامع به صورت رسمی اضافه کرد: با توجه به اینکه این طرح یکی از بزرگترین طرح های انتقال آب در کشور به شمار می رود، به طور یقین، توسط مقامات عالی رتبه کشور افتتاح خواهد شد. این طرح در ۲۴ مهر ماه قرار بود افتتاح شود که با توجه به شیوع شدید کرونا و آمادگی بیشتر و براساس پی گیری های نماینده شهرستان‌های سیرجان و بردسیر به احتمال زیاد در آبان ماه توسط رئیس جمهور افتتاح می‌شود.
وی همچنین گفت: فاز دوم این طرح که انتقال آب به معدن مس سرچشمه می باشد که تا پایان آذر ماه به بهره برداری می رسد همچنین تا پایان سال نیز قرار است فاز سوم آن به معدن چادر ملو به بهره برداری برسد.به عنوان مثال از محصولات مس سرچشمه می توان به لوله مسی اشاره کرد.
بهاالدینی در رابطه با اینکه این طرح صرفاً جهت استفاده از معادن می باشد، گفت: قطعاً بیشترین استفاده از آن در حوزه صنعت و معدن است اما برنامه ریزی هایی شده که برای مصارف کشاورزی و شرب هم قابل استفاده است و همینطور تفاهم نامه‌هایی هم صورت گرفته که در طول مسیر روستاها و بخش‌هایی که دچار مشکل کم آبی هستند آب شرب و کشاورزی آنها تأمین شود.

وی بیان کرد: این مژده را به مردم بخش گلستان سیرجان می‌دهیم که با انجام این پروژه مشکل کم آبی شان در بخش کشاورزی و شرب برطرف می‌شود.

گفتنی است پروژه انتقال آب خلیج فارس به طول ۸۰۰ کیلومتر از سال ۶۶ آغاز شده وبا سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیون یورو و ۸,۰۰۰ میلیارد تومان در حال انجام است که تا پایان امسال بطور کامل به بهره برداری خواهد رسید.


نظر خود را ثبت کنید

:: درباره ما

شرکت فولاد تجارت هونام با هدف تهیه و تامین کلیه کالا های قابل استفاده در صنایع مادر از قبیل نفت، گاز، حفاری، پتروشیمی، آب و فاضلاب، فولاد و نیروگاهی تاسیس و پس از کسب موفقیت در این حوزه و ارتباط موفق با تولید کنندگان داخل و خارج از کشور، همچنین تامین سفارشات فنی...
ادامه مطلب
با عضویت در خبرنامه از آخرین رویدادهای بازار آهن مطلع شوید.
:: ارتباط با ما
با استفاده از وب سرویس رایگان آخرین قیمت ها و اخبار مربوط به بازار آهن را در سایت خود نمایش دهید.
تهران، اتوبان ستاری جنوب، خیابان پیامبر غربی، پلاک ۱۰۶/۷، ساختمان پندار، واحد دو
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
:: شبکه های اجتماعی

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه آهن اول می باشد.