اطلاعات کاربردی

توری پرسی چیست و کاربرد آن

توری های فلزی انواع مختلف با کاربرد های مختلف دارند که یکی از انواع توری فلزی، توری پرسی می باشد. توری های پرسی با ساختاری که دارند مانند یک پارچه ی مفتولی شکل هستند و تار و پود آن از مفتول تشکیل شده است به طوری که این تار و پود ها به هم پیچ خورده اند. توری پرسی به صورت شبکه های مربع یا مستطیل شکل مشبک است و از لحاظ ظاهری به توری های جوشی تشابه دارد. در توری پرسی هیچ گونه جوشکاری در محل برخورد واتصال مفتول ها وجود ندارد. توری های پرسی از آهن و گالوانیزه ساخته می شود. در ساخت این نوع توری ها مفتول های ST37 به صورت موج سینوسی می شوند و سپس در اندازه و فاصله های مشخص شده، در هم فرو می روند. این اتصالات گره ای که در این نوع توری به جای جوش استفاده شده است باعث استحکام و ثبات بالا در این مفتول ها شده است. بافت تار و پودی که در توری پرسی دیده می شود باعث انعطاف بالای آن شده است.

 مفتول های استفاده شده در این توری ها از جنس استیل است که باعث می شود در برابر شرایط نا مناسب آب و هوایی مقاومت بالایی داشته باشند. ساختار مشبک موجود در توری پرسی باعث شده است که، در محیط های پر ارتعاش کاربرد خوبی داشته باشد. ساختار شبکه ای که در این توری وجود دارد باعث می شود هوا به راحتی در آن جریان داشته باشد. این ویژگی ها و قیمت مناسبی که توری های پرسی دارد باعث شده است که برای ایمن سازی فضا های باز از آن استفاده شود. توری پرسی با توجه به نوع نیاز و استفاده از آن در ابعاد مختلفی در بازار موجود است. اما بهترین و کاربردی ترین آن توری است که، مفتول هایی با اندازه 3 تا 6 میلی متر و چشمه های 0/5 تا 10 سانتی متر داشته باشد. به طور کلی توری های پرسی با ابعاد 50 سانتی متر تا 4 متر و وزن 6/5 تا 12/5 در بازار موجود است. برای تولید توری پرسی از روش غوطه ور کردن استفاده می کنند. در این روش فولاد مورد نظر برای ساخت توری پرسی را در وان مذاب که 450 درجه سانتی گراد حرارت دارد غوطه ور می کنند و سپس یک لایه که بر روی سطح آن وجود دارد با اکسیژن و کربن واکنش می دهد و مقاوم می شود. قیمت توری های پرسی هم مانند هر محصول دیگر به جنس، ابعاد و نوع کاربرد آن وابسته است.

کاربرد توری پرسی

توری های پرسی با توجه به اندازه، وزن و جنسی که ساخته می شود در مصارف مختلف استفاده می شوند. اگر بخواهیم در مورد بیشترین کاربرد آن صحبت کنیم باید به استفاده در زه کشی و غربالگری اشاره کنیم. از توری پرسی در انواع صنایع مختلف مانند سیمان، پتروشیمی، محافظت از سقوط کارگران ساختمانی، حصار کشی باغ ها و زمین های کشاورزی، ساخت قفس برای حیوانات، حفاظ بزرگراه ها، فرودگاه ها و ترمینال ها استفاده می شود. از این نوع توری ها در بخش های عمرانی، ساخت و ساز و بتن ریزی نیز استفاده می شود. برای طراحی صنعتی در بخش معماری هم می توان از توری پرسی استفاده کرد. توری های پرسی را به صورت ورقه هایی در قالب پروفیلی قرار می دهند و چون از استحکام و قیمت مناسب برخوردار است در نرده کشی پارک ها، میدان ها، ویلاهای شخصی، بلوار ها و … استفاده می کنند. آهن اول به عنوان یک مرجع در حوزه فروش آهن آلات و انواع محصولات مرتبط ، شما را برای انتخاب بهترین نوع محصول راهنمایی می کند. همچنین کارشناسان فروش ما اطلاعات کافی، جهت خرید محصول مناسب مطابق با نیازتان را در اختیارتان قرار می دهد و تا آخرین لحظه شما را راهنمایی می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *