اطلاعات کاربردی

ورق گالوانیزه و کاربرد آن

کاربرد ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه چیست:

ورق های گالوانیزه، ورق هایی هستند از جنس آهن که پوششی از جنس روی بر سطح آنها اعمال شده است و از زنگ زدن آنها در محیط های آزاد جلوگیری می شود. این دسته از ورق ها، از طریق فرآیند غوطه ور سازی فولاد در حمام روی مذاب در دمای 460 درجه سانتی گراد با لایه ی نازکی از فلز روی، پوشش دهی می شود. با قرار گرفتن این ورق ها در فضای آزاد، فلز روی خالص با اکسیژن واکنش می دهد و به فرم زینک-اکساید تبدیل می شود، هنگامی که با کربن دی اکسید واکنش می دهد نیز به کربنات-روی(فلز خاکستری تیره) تبدیل می شود و از فولاد در مقابل عوامل مختلف محیطی محافظت می کند. تفاوت انواع آنها در میزان پوشش اعمال شده بر آنهاست که اصطلاحاً Coting گفته می شود. هرچه میزان روی بر سطح آهن بیشتر باشد ورق Coting بالاتری خواهد داشت.

انواع ورق های گالوانیزه :

ورق های گالوانیزه نورد گرم را می توان مطابق با استاندارد(EN10346 ) و معادل اوکراینی آن(DSTU EN10346) با روکش های: روی، آلیاژ روی-آهن، آلیاژ آلومینیوم-روی، آلیاژ روی-آلومینیوم و آلیاژ آلومینیوم-سیلیکون به بازار عرضه کرد.
پوشش روی(Z): توسط غوطه ور کردن نوار آماده شده در حمام مذاب که حاوی حداقل 99% فلز روی است تهیه می شود.
پوشش روی-آهن(ZF): توسط غوطه ور سازی نوار فولادی در حمام مذاب حاوی 99% فلز روی و 8-10% آهن تهیه می شود.
پوشش روی-آلومینیوم(ZA): توسط غوطه ور سازی نوار در حمام روی که 5% آن از آلومینیوم می باشد، تهیه می شود.
پوشش آلومینیوم-روی(AZ): توسط غوطه ور سازی نوار در حمام مذاب که حاوی 55% آلومینیوم و 6/1% سیلیکون و مابقی روی است، تهیه می شود.
پوشش آلومینیوم-سیلیکون(AS): از طریق غوطه ور سازی نوار در حمام حاوی فلز آلومینیوم و 11-8% سیلیکون تهیه می شود.

تفاوت ورقه های گالوانیزه شده که ازطریق روش نورد گرم تهیه شده اند و ورق های الکتروگالوانیز شده :

گالوانیزه نورد گرم: فرآیندی است که در آن پوششی محافظ از جنس فلز روی بر فولاد اعمال می شود که این عمل از طریق غوطه ور سازی محصول در حمام فلز روی مذاب انجام می شود. گالوانیزه کردن با این روش به دلیل کم هزینه بودن، سهولت کاربرد و ماندگاری طولانی و همچنین عدم استفاده از خدمات، روش محافظتی مطلوبی است. در این فرآیند فلز روی با فولاد پیوند می دهد و رایج ترین پوشش محافظ مورد استفاده در فضای باز را ایجاد می کند.
الکتروگالوانیزه: فرآیندی است که در آن فلز روی با استفاده از جریان برق بر سطح محصول قرار می گیرد. در این روش لایه نازک تری نسبت به پوششی که در روش قبل گفته شد اعمال می شود و برای مصارفی که در فضای باز کاربرد دارند مناسب نیستند و مزایای آنها درخشندگی و رنگ یکنواخت ورق ها است که باعث زیبا جلوه دادن آنها می شود.

کاربرد ورق های گالوانیزه:

به طور کلی ورق گالوانیزه در مکان هایی که احتمال دارد آهن دچار زنگ زدگی شود و خسارت ایجاد کند مورد استفاده قرار می گیرد مانند: تابلوهای برق، پنل ها، سینی کابل، قطعات لوازم خانگی، لوله بخاری، کانال کولر، ناودان، لوله ها، آسانسورها، و از همه مهم تر در بدنه و سقف سوله، گلخانه و سالن، ادوات کشاورزی، ساخت قفسه و همچنین برای تولید و تعمیرات قسمت های داخلی و خارجی بدنه ی ماشین و تقویت بخش های از درهای پلاستیکی و پنجره های PVC.
برای استفاده در پروژه های آرایشی بهداشتی ورق های گالوانیل پیشنهاد می شود که به فولاد گالوانیزه بسیار شبیه است و تنها تفاوت آنها این است که محصولات گالوانیل از قبل توسط پرایمر پوشش دهی و آماده می شوند، در نتیجه قطعات به راحتی رنگ می شوند و با افزودن رنگ و لایه های اضافه، سطح آنها در برابر خوردگی محافظت می شود.

نکات مهم هنگام خرید ورق گالوانیزه:

هنگام خرید ورق گالوانیزه باید به نکاتی توجه داشت، برای مثال ضخامت ورق گالوانیزه، که در ضخامت های 0.2 تا 5 میلی متر موجود می باشد،ضخامت ورق بنا به کاربرد مورد نظر انتخاب می شود به این صورت که هرچه ورق ضخیم تر باشد، در برابر خوردگی مقاوم تر است. موارد دیگر که باید به آن توجه کرد: کیفیت پوشش، میزان چگالی فلز روی که بر سطح فلز قرار دارد و کیفیت ورق های موجود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *