اخبار

ارتقای ارزش افزوده از طریق نوآوری در صنعت فولاد

معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ششمین همایش استیل پرایس ضمن تاکید بر اینکه در آستانه چهارمین انقلاب صنعتی هستیم، فرمود:: صنعت ما باید متحول شوند و بر این اساس برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت این است که با تمام توان به سمت نوآوری حرکت کند. سعید زرندی در ادامه فرمایشات خود افزود: بر اساس ارزیابی هایی که در کشور انجام شده است، 9 صنعتی که دائما صاحب نقش بودند کاملا مشخص هستند. عمده ی آن خانواده پایین دست پتروشیمی هستند که در صادرات و سهم در ارزش افزوده توان دارند و فلزات اساسی، در این ۹ صنعت صاحب توانی هستیم که هم در عرصه توان داخلی و هم عرصه بین المللی به ما نگاه می‌کنند.
زرندی با تاکید بر دستیابی به نوآوری در صنعت فولاد، اضافه کرد: باید روی ارتقای ارزش افزوده از طریق نوآوری تمرکز بیشتری داشته باشیم. راهبرد وزارت صمت این است که باید در حوزه نیمه عالی کار کنیم و نوآوری داشته باشیم.

سعید زرندی رویکرد وزارت صمت را ارتقای ارزش افزوده از طریق نوآوری دانست و تصریح کرد: باید در صنایع به ویژه فولاد این تغییر رویکرد را داشته باشیم‌. زرندی در ادامه فرمود: سال ۹۸ با در نظر گرفتن رونق تولید، یکی از محورهای اصلی برنامه های معاونت طرح و برنامه ریزی را به تغییر رویکرد از فضای مونتاژ کاری به نوآوری و استفاده از شرکت های دانش بنیان معطوف کردیم.
وی با تاکید به اهمیت بالای کالای تولید داخل کشور و با ارزش افزوده، گفت: ما در خیلی از حوزه ها به سمت مثبت حرکت کردیم و از لحاظ کمی رشد زیادی داشتیم اما متناسب با این رشد در رنکینگ‌های بین‌المللی بالا نرفتیم چون نتوانستیم به سمت کالای با ارزش افزوده حرکت کنیم.

با توجه به محدودیت‌های ارزی و تغییرات لحظه‌ای قیمت در بازار فولاد و آهن آلات، لطفاً جهت اطلاع از تغییرات به‌روز انواع محصولات از جمله لوله مانیسمان، لوله گالوانیزه، ورق گالوانیزه، تیرآهن و انواع محصولات فولادی و غیر فولادی بر روی هر یک از آن‌ها کلیک کرده و یا از قسمت بالای صفحه، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید، همچنین برای دریافت مشاوره و خرید هریک از محصولات، با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *