آهن اول

مراحل تولید و نصب توری حصاری


ارسال شده انتشار : ۹:۰۰ ۱۳۹۸/۰۷/۲۲


مراحل تولید و نصب توری حصاری

توری حصاری چیست؟

توری حصاری (chain wire fencing) یا توری سیمی زنجیری، یکی از قدیمی ترین شکل‌های توری‌های سیمی است. این توری‌ها برای انواع کاربردهای تجاری، صنعتی و خانگی، نظیر توری زمین تنیس، محوطه‌های کارخانه/ ساختمان، توری‌های تمرین کریکت، محوطه‌های ورزشی و حصارهای موقتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یک توری حصاری (حصار مفتولی، توری مفتولی، حصار چشمه مفتولی یا حصار چشمه لوزی)، نوعی حصار بافته شده است که اغلب از مفتول فولادی گالوانیزه ساخته می‌شود. این توری همچنین می تواند شامل یک پوشش PVC با رنگ سبز یا سیاه باشد. در شکل گیری این توری‌ها، مفتول‌ها به صورت عمودی قرار می‌گیرند اما در یک الگوی زیگ زاگ، خم می‌شوند که این باعث شکل گیری الگوی لوزی مشاهده شده در این نوع، می‌شود.

ویژگی‌های توری حصاری:

توری‌های حصاری به دلیل تطبیق پذیری، به عنوان یک انتخاب محبوب از بین حصارها برای کاربردهای مختلف استفاده می‌شوند. این نوع از حصارها، مزاحم نبوده و حس باز بودن و فضای آزاد را حفظ می‌کنند. توری‌های حصاری سیاه با پوشش PVC، بسیار شیک هستند و انتخاب مناسبی برای مناطق مسکونی هستند.

ویژگی‌های فنی:

هنگام انتخاب یک توری با مفتول زنجیری، باید سه ویژگی ‌آن‌ها را بشناسید. این ویژگی‌ها شامل:

-سایز لوزی/سایز سوراخ‌های قلاب: لوزی‌ها در اندازه‌های استاندارد خود دارای درجه ۶۰ و ۵۰ هستند، اما به طور کلی، اندازه لوزی می تواند در محدوده درجه ۲۵ تا ۱۰۰ قرار گیرد.
-بالا و پایین (لبه) توری: بسته به نوع کاربرد آن می تواند به صورت پیچ شده یا قلاب شده باشد.
-ضخامت سیم: سیم این توری‌ها، دارای ضخامت‌های سبک یا سنگین هستند. ضخامت سنگین، برای دوام پذیری بالاتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزیت‌های کاربردی توری حصاری:

امنیت: این سیم‌های زنجیره ای، به عنوان یک توری امنیتی عالی عمل می‌کنند.
نگهداری کم: این توری‌ها بسیار با دوام هستند و می توانند شرایط سخت را تاب بیاورند و حداقل نیاز را به نگهداری دارند.
توسعه پذیری: می توان این توری‌ها را در کنار حفظ سبک و نوع موجود، بسط داد.
انعطاف پذیری بسیار بالا: توری‌های حصاری، به راحتی می توانند حول فیکسچرهای ساختمانی موجود، قرار گیرند.
پوشش PVC: علاوه بر اینکه توری‌های حصاری، گالوانیزه هستند، ‌آن‌ها همچنین با یک پوشش سبز یا سیاه نیز برای آمیخته شدن با محیط، در دسترس هستند.

کاربرد توری حصاری:

برخی از کاربردهای توری حصاری شامل موارد زیر می‌شود:

 • -محوطه‌های کارخانه
 • -محوطه ساختمان‌های در حال ساخت
 • -پارتیشن‌های داخلی کارخانه
 • -حصارهای مدرسه
 • -محوطه و تورهای ورزشی
 • -محفظه‌های انبار کردن
 • -محفظه سوخت و تجهیزات
 • -حصار امنیتی عمومی
 • -حصار محافظتی موقتی

اجزای توری حصاری:

یک توری حصاری از اجزای زیر ساخته می‌شود:

 • -رول‌های سیم زنجیری
 • -لوله و پایه‌ها
 • -مفتول توری
 • -دروازه‌ها
 • -اتصالات

سبک‌های پیچیدن لبه لوزی توری حصاری:

توری حصاری با لبه پیچی یا قلاب شده، مانند شکل زیر در سه حالت پیچ/ پیچ و قلاب/ قلاب، عرضه می‌شود. لبه چشمه، در زمان تعیین سفارش توسط خریدار معرفی می‌شود. به طور کلی، زمانی که یک رول توری، دارای ارتفاع زیر ۱۸۰۰ میلیمتر باشد، لبه آن به صورت قلاب/ قلاب، ایجاد می‌شود. در جایی که یک ریل بالایی یا پایینی نصب شده باشد، چشمه به ریل‌ها، بند می‌شود، در نتیجه به طور معمول، نیاز به یک لبه قلاب است، اگرچه لبه پیچ نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در چنین شرایطی، چشمه در بالا (ریل بالایی) یا پایین (ریل پایینی) امتداد می یابد و برای تضمین ایمنی، محکم شده یا بند می‌شود.

مواردی که جهت خرید توری حصاری نیاز به توجه دارد:

جنس:

اغلب توری‌های حصاری از استنلس استیل (فولاد ضد زنگ)، ساخته شده اند. یک توری حصاری از جنس استنلس استیل، با دوام پذیری بیشتری ساخته شده و با اکسید کروم در سطح آن، نسبت به اثرات زیست محیطی مخرب، مقاوم است. توری‌های ساخته شده از استنلس استیل، معمولاً محکم هستند اما در حقیقت، انعطاف پذیر و کشش پذیر نیستند. برخی توری‌های حصاری از آلومینیوم ساخته شده اند. در مقایسه با توری‌های ساخته شده از استنلس استیل، توری‌های حصاری، نیازمند نگهداری کمتری بوده و آسان تر قابل جا به جایی است. در هر حال، توری‌های ساخته شده از استنلس استیل از توری‌های آلومینیومی با دوام تر و محکم تر می باشند.

درجه:

درجه توری حصاری، حاکی از استحکام به کار رفته در چشمه زنجیر است. هرچه یک سیم ضخیم تر باشد، درجه آن کمتر است. درجه ۶ برای ضخیم ترین توری حصاری است و اغلب برای اهداف تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. بالاترین درجه برای یک توری حصاری، ۱۳ است که اغلب برای توری‌های موقتی به کار می روند. توری‌های سنگین تر، قیمت بالاتری دارند. بنابراین، حائز اهمیت است که درجه توری مناسب را نسبت به بودجه و نوع کارکرد مورد نیاز، انتخاب کنید.

اندازه شبکه:

انتخاب اندازه شبکه مناسب نیز، بستگی به کاربرد مورد نظر آن دارد و اینکه برای محیط داخلی طراحی شده است یا خارجی. توری‌هایی با چشمه‌های کوچک، اغلب در جایی که نیاز به ایمنی بالایی بوده و برای توری‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. توری‌هایی با چشمه‌های متوسط، معمولا برای مراکز تفریحی مانند میادین ورزشی و توری‌های با چشمه‌های بزرگ، اغلب برای مصارف مسکونی، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

روکش:

یک توری حصاری روکش دار، نسبت به یک توری بدون روکش، مقاومت بیشتری دارد، اما قیمت آن نیز بالاتر است. اغلب توری‌های استنلس استیل، روکش دار هستند. در واقع، روکش‌ها باعث مقاومت بیشتر توری شده و محافظت بیشتری در برابر اثرات مخرب محیطی نظیر خوردگی، ارائه می دهند.

مراحل تولید توری حصاری:

تولید توری حصاری را بافتن می نامند. یک سیم فلزی که برای کاهش خوردگی، اغلب گالوانیزه شده است، در امتداد یک تیغه مسطح و بلند چرخشی کشیده می‌شود، در نتیجه یک مارپیچ تقریباً مسطح ایجاد می‌شود. مارپیچ به چرخش خود پیش از تیغه ادامه می‌دهد و در طول مارپیچ قبلی که اکنون بخشی از توری است، در راه خود حلقه می زند. هنگامی که مارپیچ به انتهای توری می رسد، در نزدیکی تیغه بریده می‌شود. سپس مارپیچ به صورت مسطح فشرده می‌شود و کل توری به سمت بالا جا به جا شده و این سیستم برای شروع چرخه بعدی آماده می‌شود. انتهای هر مارپیچ دومی، روی انتهای هر مارپیچ اولی قرار می‌گیرد. ماشین هر دو انتها را محکم می‌کند و برای ‌آن‌ها چندین پیچ خوردگی ایجاد می‌کند تا پیوندها دائمی‌شود.

نسخه پیشرفته ماشین بافندگی، دو سیم را همزمان حول تیغه حلقه می‌کند تا یک مارپیچ دوبل ایجاد شود. یکی از مارپیچ‌ها از طریق آخرین مارپیچی که در حال حاضر بخشی از توری است بافته می‌شود. این عمل، باعث می‌شود که این فرایند با سرعت دو برابر بیشتر، پیشرفت کند.

مراحل نصب توری حصاری:

نصب توری‌های حصاری، شامل قرار دادن پایه‌ها در زمین و اتصال حصار به ‌آن‌ها می‌شود. پایه‌ها، ممکن است لوله فولادی، الوار یا بتن باشند و می توانند به داخل زمین رانده شوند یا در بتن قرار گیرند. پایه‌های انتهایی، گوشه ای یا دروازه ای که معمولاً به عنوان “پایه‌های پایانی” از انها یاد می‌شود، باید در محل بتنی قرار گیرند یا در غیر اینصورت، برای جلوگیری از کج شدن ناشی از تنش حصارهای کشیده شده، لنگرگیر شوند. به پایه‌هایی که بین پایه‌های پایانی قرار می‌گیرند، پایه‌های خطی می گویند که فاصله‌های قرارگیری این پایه‌ها، نباید از ۱۰فوت بیشتر شود.

برای نصب این توری‌ها، نصاب حصار را در یک انتها متصل می‌کند، آن را امتداد داده و به انتهای دیگر پیوند می‌دهد و به راحتی با باز کردن یک سیم، مازاد آن را بر می دارد. در نهایت نصاب، حصار را با سیم آلومینیومی به پایه‌های خطی محکم می‌کند. در بسیاری از موارد، یک سیم کشش پایین را که گاهاً به آن “سیم کویل” نیز می گویند، امتداد می‌دهد تا به حداقل کردن جابجایی درونی و بیرونی بین پایه‌های پایانی، که بین پایه‌ها و در انتهای مش زنجیره ای رخ می‌دهد، کمک کند.

آهن اول انواع توری حصاری و توری پرسی را با بهترین کیفیت عرضه می‌دهد. هنمچنین شما مشتریان عزیز می توانید جهت اطلاع از قیمت میلگرد ساده، قیمت میلگرد برنج، قیمت میلگرد آلیاژی، قیمت مفتول، قیمت گریتینگ، قیمت پروفیل ساختمانی، قیمت پروفیل صنعتی و سایر محصولات با کارشناسان آهن اول در ارتباط باشید.


نظر خود را ثبت کنید

:: درباره ما

شرکت فولاد تجارت هونام با هدف تهیه و تامین کلیه کالا های قابل استفاده در صنایع مادر از قبیل نفت، گاز، حفاری، پتروشیمی، آب و فاضلاب، فولاد و نیروگاهی تاسیس و پس از کسب موفقیت در این حوزه و ارتباط موفق با تولید کنندگان داخل و خارج از کشور، همچنین تامین سفارشات فنی...
ادامه مطلب
با عضویت در خبرنامه از آخرین رویدادهای بازار آهن مطلع شوید.
:: ارتباط با ما
با استفاده از وب سرویس رایگان آخرین قیمت ها و اخبار مربوط به بازار آهن را در سایت خود نمایش دهید.
تهران، اتوبان ستاری جنوب، خیابان پیامبر غربی، پلاک ۱۰۶/۷، ساختمان پندار، واحد دو
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
:: شبکه های اجتماعی

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه آهن اول می باشد.