اخبار

روند صعودی قیمت طلا

یک تحلیل گر بین المللی طلا بعد از بررسی های انجام داده در بازار بورس و طلا این عقیده را دارد که تشدید تنش های تجاری در دنیا باعث افزایش تقاضا برای طلا شده است.
کریستینا هوپر استراتژیست ارشد بازار در موسسه اینوسکو ضمن تاکید بر این موضوع که امکان سرمایه گذاری امن برای این فلز گران بها به شدت رو به افزایش است و دلیل اصلی آن تشدید تنش های تجاری در عرصه بین المللی است.
همچنین هوپردر ادامه اضافه کرد: تنش های تجاری بین چین و آمریکا اثر مستقیمی بر افزایش درخواست سرمایه گذاری در بازار طلا داشته است. وی اظهار داشت: تا زمانی که اخبار موثر و مثبتی درباره رفع اختلافات تجاری بین آمریکا و چین انتشار نیابد، قیمت طلا روند صعودی خود را حفظ خواهد کرد. تحولات ژئوپلیتیک می تواند اثر زیادی بر نوسانات قیمت طلا در بازارهای بین المللی داشته باشد.

وی تصریح کرد: تنش های تجاری تاثیر زیادی بر اعتماد سرمایه گذاران در بازارهای بین المللی دارد و این مساله می تواند در نهایت به نفع طلا باشد. نگرانی های مربوط به رشد اقتصادی جهان نیز می تواند موجب افزایش تقاضا برای طلا شود. افزایش ریسک در اقتصاد جهانی، در آخر باعث درخشش هرچه بیشتر طلا خواهد شد.
هوپر افزود: اتخاذ سیاست های انبساطی پولی از سوی فدرال رزرو آمریکا و سایر بانک های مرکزی بزرگ جهان نیز عامل مهمی برای تقویت قیمت طلا خواهد بود. از نظر من قیمت طلا در ماه های آینده بین ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار در نوسان خواهد بود.

با توجه به تغییرات لحظه‌ای قیمت در بازار فولاد و آهن آلات، لطفاً جهت اطلاع از تغییرات به‌روز انواع محصولات از جمله  میلگرد استنلس استیل، میلگرد برنج، تسمه مسی و انواع محصولات فولادی بر روی هر یک از آن‌ها کلیک کرده و یا از قسمت بالای صفحه، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید، همچنین برای دریافت مشاوره و خرید هریک از محصولات، با کارشناسان ما در تماس باشید.همچنین آهن اول روزانه اخبار مربوط در حوزه بازار ارز، اقتصاد و آهن آلات را در سایت و کانال تلگرام خود منتشر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *