قوانین و مقررات

قوانین و مقررات آهن اول

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه های کاربردی آهن اول به دقت ملاحظه فرمایید. ورود کاربران به وب سایت آهن اول هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح های تشویقی، محتواها و سایر خدمات ارائه شده توسط آهن اول به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس ها و خدمات آهن اول است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین آهن اول از سوی کاربر است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق های قبلی محسوب می شود، در ضمن کاربر با تایید این توافقنامه و عضویت در سایت معترف خواهد بود که عاقلا و عامدا و با آگاهی کامل و مطالعه راهنمای سایت ، شرایط سایت را پذیرفته و خود را از هر گونه حق اعتراض مبرا می نماید.

قوانین عمومی آهن اول

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه های آهن اول منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه ها و سرویس های آهن اول تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.
تعریف خریدار یا کاربر
خریدار یا کاربر به شخصی گفته می شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات آهن اول اقدام کند.
ارتباطات الکترونیکی
هنگامی که شما از سرویس ها و خدمات آهن اول استفاده می کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می کنید و یا به آهن اول ایمیل می زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه ها باشد، شما موافقت می کنید که آهن اول به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنین آدرس ایمیل و تلفن هایی که خریدار در پروفایل خود ثبت می کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن های رسمی و مورد تایید خریدار است و تمام مکاتبات و پاسخ های شرکت از طریق آنها صورت می گیرد.
توجه داشته باشید که ۱۰۰۰۴۹۲۰۴ شماره ایست که آهن اول از طریق آن برای کاربران و خریداران خود پیامک (اس ام اس) ارسال می کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان آهن اول، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام آهن اول است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به Info@ahanaval.com اطلاع دهید. این شماره سامانه ارسال پیامک است که شارژ و وضعیت خریدها، وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس های ویژه آهن اول را به اطلاع کاربران می رساند.

سیاست های رعایت حریم شخصی

آهن اول به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده می کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می کند.
آهن اول متعهد می شود در حد توان از حریم شخصی کاربران دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن تر و امن تر شدن استفاده کاربران از سایت خود را توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت آهن اول، شما رضایت خود را از این سیاست اعلام می دارید.
در صورت استفاده از هر یک از خدمات آهن اول، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می پذیرد به عهده کاربران است.
تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما،پایگاه رسمی این سایت یعنی www.ahanaval.com است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی گیریم. وب سایت آهن اول هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.ahanaval.com ندارد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می توانند از آدرس های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

انواع پرداخت

۱. پرداخت در سایت: توسط کاربر به صورت آنلاین و از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت در هنگام خرید پرداخت می شود.
۲. پرداخت در محل: این نوع پرداخت صرفاً مشمول خریدارانی می گردد که از باربری اختصاصی آهن اول برای تحویل کالاها استفاده و در زمان تحویل، بهای آن را به نماینده واحد توزیع آهن اول پرداخت نمایند.

روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می شوند. آهن اول به اعضای باشگاه خریداران خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان ثبت نام و خرید را می دهد .
کلیه سفارش های ثبت شده در سایت آهن اول به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می گیرند. آهن اول همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در آهن اول به پایان برسد، حتی پس از اقدام خریدار به سفارش گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای آهن اول محفوظ بوده و یا خریدار می تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین نماید .
در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سفارش مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف خریدار، مبلغ پرداخت شده طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب خریدار واریز خواهد شد.
آهن اول مجاز است بدون اطلاع قبلی سفارش گیری جدید را متوقف نماید و کلیه سفارش های ثبت شده قبل از توقف سفارش گیری، پردازش و ارسال می شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای آهن اول محفوظ است.
در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت آهن اول، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط خریدار، برای آهن اول محفوظ است. آهن اول در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط خریدار واریز و عودت می نماید و خریدار با ورود به سایت آهن اول می پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.
کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود .
در صورت خرید مستقیم، حداکثر ۷۲ ساعت کاری بعد از واریز مبلغ فاکتور صادر شده که شامل مبلغ کالا به همراه هزینه ارسال است، کالا ارسال خواهد شد.
در صورت استفاده از باربری اختصاصی آهن اول امکان پرداخت در محل برای خریداران وجود دارد.

نقدها، نظرها، ارتباطات و سایر مطالب

سایت آهن اول ممکن است دارای لینک هایی به سایت های دیگر باشد. این سایت ها تحت کنترل آهن اول نیستند و سایت آهن اول هیچ مسئولیتی در قبال محتویات این سایت ها شامل (و نه محدود به) لینک های دیگری که ممکن است در این سایت ها باشد ندارد. سایت آهن اول این لینک ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان آنها نیست. سایت هایی که در آگهی ها یا صفحه های سایت آهن اول لینک می شوند را افرادی خارج از آهن اول اداره می کنند، بنابراین سایت آهن اول نمی تواند در مورد آنها ضمانتی داشته باشد. شما توافق می کنید مسئولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طریق ویروس یا فایل های مخرب دیگر که می تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده ها و فایل های متعلق به سایت های لینک شده در سایت آهن اول باشد، خود برعهده خواهید داشت.

محتوا

آهن اول نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس های خود می کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل و نیز شرکت های سازنده محصولات استفاده می کند. لازم به ذکر است آهن اول تضمین نمی کند که توصیفات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. اگر محصول ارائه شده توسط آهن اول دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت است تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرایط اولیه است.
وب سایت آهن اول هیچ گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه های سایت خود و یا لینک های مرده نمی پذیرد. سروﻳس های سایت آن گونه که هست ارائه می شود و سایت آهن اول تحت هیچ شرایطی مسئولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت را که می تواند ناشی از عوامل طبیعی، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتی، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتی و غیره باشد بر عهده ندارد.
سایت آهن اول ممکن است دارای سرویس هایی با قابلیت مشارکت عمومی موسوم به سرویس های جمعی، همچون اتاق گفتگو، تابلوی اعلانات، تالار گفتگو، نقد، گروه های خبری، شبکه دوستان و سرویس های دیگری باشد که برای تسهیل ارتباط شما با دیگران (چه در مقیاس عمومی مثل تالار گفتگو و چه در مقیاس خصوصی مثل شبکه خصوصی دوستان) ارائه می شوند. شما توافق می کنید که از این سرویس های جمعی، فقط برای ثبت، ارسال و دریافت پیام هایی استفاده کنید که مناسب و مرتبط با آن سرویس خاص باشد.
کلیه محتویات سایت آهن اول شامل قانون حق تکثیر شده و به سایت آهن اول تعلق دارد.

سیاست قیمت گذاری

سیاست قیمت گذاری در آهن اول مبتنی بر اصول خریدار مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است. قیمت های ارائه شده برای کالاها در آهن اول قیمت های خرده فروشی است که غالباً توسط تولید کننده و یا تامین کننده آن محصول به صورت مصوب تعیین شده است و سایر کالاها بر اساس مدل و مشخصات و همچنین کالاهای مشابه در بازار تعیین قیمت می شوند.
با نهایت احترام به کاربران و با توجه به طیف گسترده سبد محصولات، آهن اول نمی تواند قیمت و موجودی نهایی کالاها را قبل از سفارش گذاری به صورت قطعی اعلام نماید. در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان هایی در بازار و یا اشتباه در قیمت گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، آهن اول موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نماید. لازم به ذکر است در صورتی که کالایی پس از ثبت سفارش شامل کاهش قیمت شود، سفارش به روز رسانی و قیمت جدید اعمال می شود.

شرایط عمومی عضویت

۱. طبق قوانین مدنی و تجاری ایران ، تنها اشخاص بالای ۱۸ سال می توانند عضو سایت شوند و از خدمات سایت استفاده کنند.
۲. کلیه کاربران مسئول حفظ و نگهداری از نام کاربری و رمز عبور و اطلاعات شخصی خود می باشند و آهن اول هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات در خارج از محدوده ی سایت خود ندارد.
۳. کلیه ی کاربران در حین عضویت اطلاعاتی نظیر نام، نام خانوادگی، کد ملی ، شماره تلفن تماس، آدرس پست الکترونیکی، آدرس و کدپستی را تکمیل می نمایند و می بایست این اطلاعات به درستی و با صحت کامل در سایت وارد شود. در صورت وجود خطا یا تغییر در این اطلاعات کاربر موظف است این اطلاعات را به روزرسانی نماید و مسئولیت حقوقی و قانونی هرگونه جعل عنوان یا عدم صحت اطلاعات فردی یا سوء استفاده از مشخصات دیگران بر عهده ی شخص کاربر می باشد.
۴. سایت آهن اول می تواند بنا به تشخیص ضرورت و با قصد احراز هویت از کاربران مدارکی دال بر صحت مشخصات اعلامی آنان درخواست نماید .
۵. کلیه کاربران اعم از خریداران و سایر اعضای سایت آهن اول می بایست با قبول و تایید توافقنامه حاضر موافقت خود را اعلام نموده و درصورت تغییر بندهای توافق نامه طبق سیاست های سایت ملزم به تایید مجدد می باشند .
۶. کاربر در مقابل کلیه مکاتباتی که سایت آهن اول با وی از طریق پست الکترونیکی یا پیامک و یا از طریق حساب کاربری وی در سایت انجام می شود مسئول خواهد بود و مصداق سند مکتوب در نظر گرفته خواهد شد. سایت آهن اول پس از گذشت 24 ساعت از آخرین ارتباط خود با کاربر آن را مشاهده شده تلقی نموده و می تواند در مورد وی تصمیم گیری کند.
۷. در صورتی که دسترسی کاربر به سایت آهن اول در هرشرایطی حتی شرایط خاص و غیر قابل پیش بینی امکان پذیر نباشد، سایت آهن اول مسئولیتی در قبال زیان های احتمالی وارد شده نخواهد داشت.
۸. آدرس و یا آدرس هایی که کاربران در حساب کاربری خود درج می نمایند، به عنوان مقصد ارسال و یا برگشت کالا مورد استفاده قرار می گیرد و مسئولیت هرگونه اشتباه در ارسال کالا بر عهده ی شخص کاربر می باشد.
۹. سایت آهن اول برای اطلاع رسانی کاربران به مناسبت های گوناگون از جمله بروز مشکل و اختلاف در روند معامله، طرف ذیربط را از طریق پست الکترونیکی ، پیامک و پنل کاربری مطلع خواهد کرد. سایت آهن اول تضمینی برای دریافت پیامک ارسالی به کاربران نمی دهد و کاربران موظفند پس از اقدام به خرید یک کالا پست الکترونیکی و حساب کاربری خود در سایت را به صورت منظم و تا حداکثر زمان محتمل برای بروز مشکلات بازدید و کنترل نمایند.
۱۰. کاربران موظفند از انجام هر گونه عملی در سایت یا مطلب گذاری در سایر رسانه ها که منجر به نزول کیفیت خدمات، اطلاع رسانی و رابط کاربری سایت و نیز ممانعت از فعالیت های تجاری سایر کاربران نظیر اسپم کردن سایت از کالاهای دروغین و گمراه کننده به مقاصد مختلف از قبیل کنترل قیمت بازار و یا تبلیغات، پرهیز نمایند.
۱۱. کالا به آدرس ثبت شدۀ خریدار در سایت ارسال خواهد شد. چنانچه در هنگام تکمیل فرم سفارش، آدرس جدیدی قید نشده باشد، آدرسی که خریدار در سایت عنوان نموده، به عنوان محل تحویل در نظر گرفته خواهد شد.
۱۲. خریدار موظف است در زمان خرید نسبت به گستره جغرافیای تحویل کالا و سایر شرایط فروش کالا دقت کافی داشته باشد.
۱۳. احراز شرایط تحویل کالا توسط خریدار به یکی از طرق ذیل می باشد :
• تایید تحویل توسط خریدار در سایت
• از طریق امضای برگه تحویل کالای واحد توزیع آهن اول توسط خریدار
• در صورتیکه از روش های فوق تایید تحویل انجام نشود سایت به صورت خودکار پس از گذشت ۱۰ روز با کنترل کد رهگیری ارسال،کالا را تحویل شده تلقی می نماید.
۱۴. در صورت پذیرش کالا و امضاء برگه ی تحویل کالا، اعتراضات خریدار فقط در سایت ثبت و سایت بررسی لازم را انجام خواهد داد اما ثبت اعتراض منوط به حق به جانب بودن خریدار محترم نخواهد بود.
۱۵. چنانچه خریدار در زمان تحویل کالا در مکان مورد نظر حضور نداشته تنها شخصی که در سایت توسط خریدار به عنوان تحویل گیرنده معرفی شده باشد می تواند کالا را تحویل بگیرد و رسید تحویل را امضا نماید (چه از طریق دست خط و یا به صورت الکترونیک که توسط واحد توزیع آهن اول ثبت شود) که در این صورت به منزله تحویل گرفتن کالا توسط خریدار تلقی خواهد شد.
۱۶. مطابق ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه ای ، کاربر مجاز به استفاده از نام کاربری، عکس، سخن و کلمات توهین آمیز و غیراخلاقی و مغایر با شئونات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی وفق مصادیق محتوای مجرمانه در قانون در سایت و شبکه های اجتماعی متعلق به سایت نمی باشد. و در صورت مشاهده سایت مجاز است تا علاوه بر حذف کاربر نسبت به احقاق حق خود پیگیری های قانونی را به انجام رساند و تا هنگام تعیین تکلیف، وضعیت پنل کاربری وی غیر فعال خواهد شد.
۱۷. همچنین کاربر در مکاتبه، مکالمه و اظهار نظر در مورد سایر کاربران و مسئولین سایت موظف به رعایت کمال ادب و احترام است.
۱۸. تخلف از قوانین جاری کشور منجمله قانون مجازات مرتکبین جرایم رایانه ای، بانکی، پولشویی ، قوانین گمرکی و سوء استفاده از خدمات سایت برای کاربران و نقض حریم شخصی کاربران دیگر و فعالیت های هرمی و سایر جرایم ممنوع می باشد.
۱۹. بخشهای راهنمایی ، درباره ما و قسمتهای دیگر موجود در سایت به عنوان بخشهای راهنما و راههای تماس با ما می باشد و همچنین خود به تنهایی در برگیرنده بخشی از شرایط و ضوابط سایت می باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *