اخبار

ارزش ارزی صادرات استان کردستان افزایش یافت

محمدبختیار خلیقی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان فرمود: در پنج ماه اول امسال، مجموع صادرات استان کردستان، 507 میلیون دلار حدود 856 هزار تن کالا بوده است که از این مقدار276 میلیون دلار حدود 482 هزار تن کالا مربوط به صادرات از مرزهای این استان بوده و صادرات مابقی گمرکات کشور به ارزش وزنی 374 هزارتن و ارزش دلاری 230 میلیون دلار بوده است.
معاون امور بازرگانی در ادامه فرمایشات خود افزود: حجم صادرات در پنج ماه اول سال 1398 در مقایسه با پنج ماه اول سال گذشته از نظر مقدار وزنی 13 درصد و از نظر ارزش دلاری 10 درصد افزایش داشته است.
خلیقی فرمود : در پنج ماهه اول امسال تقریبا 9 هزار تن واردات معادل 14 میلیون دلار از مرزهای استان کردستان انجام شده است که در مقایسه با سال گذشته از نظر مقدار وزنی 110 درصد افزایش و از نظر ارزش دلاری 26 درصد کاهش داشته است.

همچنین ترانزیت کالا از مرزهای استان در پنج ماهه سال 1398، 677 هزار تن با ارزش دلاری یک میلیارد و 755 میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش وزنی و ارزش دلاری به ترتیب 10 درصد و 12 درصد کاهش داشته است.

با توجه به محدودیت‌های ارزی و تغییرات لحظه‌ای قیمت در بازار فولاد و آهن آلات، لطفاً جهت اطلاع از تغییرات به‌روز انواع محصولات از جمله قیمت لوله استنلس استیل، قیمت هاش، قیمت شیر کشویی و انواع محصولات فولادی و غیر فولادی بر روی هر یک از آن‌ها کلیک کرده و یا از قسمت بالای صفحه، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید، همچنین برای دریافت مشاوره و خرید هریک از محصولات، با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *