اخبار

راه اندازی مجدد فولاد قائنات تا دهه فجر

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت که با هدف افتتاح پروژه های معدنی و صنعتی به استان خراسان جنوبی سفر کرده است فرمود: طبق برنامه از پیش تعیین شده احیای طرح فولاد قائنات تا دهه فجر امسال عملی می شود. رحمانی با بیان اینکه هدف ما از اجرای این طرح ها، کامل کردن زنجیره ای از فعالیت ها در بخش معدن و صنایع معدنی است و برای افتتاح و بهره برداری این طرح ها برنامه زمانبندی دقیقی داریم و این برنامه را با جدیت دنبال خواهیم کرد. وی افزود: بانک‌ها نیز باید برای اینگونه طرح‌ها در موضوعات تخصصی خدمات خاصی ارایه دهند. همچنین فرمود برای بهبود سطح اختیارات و ارایه خدمات بانک‌ها در مناطقی که طرح های معدنی و صنعتی داریم نیز در حال پیگیری از طریق بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی هستیم. وی با اشاره به اینکه اجرای طرحی مانند احیای فولاد قائنات در اقتصاد و توسعه و اشتغال خراسان جنوبی و کل کشور عزیزمان موثر خواهد بود، افزود: بازدید امروز با بیان مشکلات و موانع پیش روی این واحد همراه بود، سرعت راه‌اندازی آن را شتاب خواهد داد تا به زودی به هدف مورد نظر که احیای فولاد قائنات است برسیم. وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه خراسان جنوبی با رویه جدیدی که در پیش گرفته است به زودی پایان بیکاری را جشن خواهد گرفت، فرمود: علایم اولیه نشان می دهد که پتانسیل های قابل توجهی در بخش اکتشاف این استان وجود دارد.

رحمانی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که تولید در داخل کشور را امری مقدس دانسته اند، تصریح کرد: باید با همین دید به مسایل موجود نگاه کنیم و با کمال افتخار و بدون منت پروژه‌ها را در نقطه نقطه کشور پیش ببریم همچنین در ادامه افزود پروژه‌ و طرح‌های مهمی در حال آماده شدن است که فولاد قائنات از جمله آن هاست. وی با اعلام اینکه فقط در حوزه ایمیدرو نزدیک به چهار میلیارد دلار پروژه تا پایان سال آماده افتتاح است، فرمود: تا پایان امسال در کل کشور بیش از 100 هزار میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح می‌شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امسال در حوزه معدن و صنایع معدنی نهضت چشمگیری در کشور آغاز شده است، افزود: در بخش ساخت داخل و داخلی سازی اهتمام جدی مورد توجه است که به طور حتم به رونق تولید منجر خواهد شد.

با توجه به محدودیت‌های ارزی و تغییرات لحظه‌ای قیمت در بازار فولاد و آهن آلات، لطفاً جهت اطلاع از تغییرات به‌روز انواع محصولات از جمله قیمت لوله مسی، قیمت ورق روغنی، قیمت سه راهی و انواع محصولات فولادی و غیر فولادی بر روی هر یک از آن‌ها کلیک کرده و یا از قسمت بالای صفحه، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید، همچنین برای دریافت مشاوره و خرید هریک از محصولات، با کارشناسان ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *