اخبار

رکورد ریخته‌گری به 151 ذوب پیوسته رسید

محمد فخری رئیس ماشین ریخته‌گری شماره 5 فولاد مبارکه طی گزارشی در روش ریخته‌گری مداوم فرمود: واژه CCM مخفف Continuse Casting Machine است که به واحد ریخته‌گری فولاد مبارکه گفته می‌شود و همینطور در زبان فارسی به معنی ماشین ریخته‌گری مداوم یا پیوسته می باشد. محمد فخری ضمن تأکید بر این‌که ریخته‌گری در کارخانه فولاد مبارکه در شرایط عادی حداکثر به مدت 10 تا 12 ساعت بطور پیوسته انجام میشود و پس از آن مرحله، ریخته‌گری متوقف، و ماشین ریخته گری بازرسی و عیب یابی می‌شود و دوباره پس از آماده‌سازی شروع به ریخته‌گری می‌کند.

وی همچنین افزود: طی روزهای اخیر کارکنان توانمند تولید و تعمیرات ماشین 5 ریخته‌گری فولاد مبارکه توانسته‌اند با کمک پروردگار و با تکیه بر توانایی‌هایشان، بعد از سال‌ها مجددا ریخته‌گری پیوسته را احیا و اجرا نمایند و به این رکورد جدید و بسیار قابل توجه دست پیدا کنند.

وی لازمۀ دست‌یابی به این موفقیت را دقت، سرعت و هماهنگی بسیار بالا دانست و افزود: در عملیات Fly Tundish بدون توقف در عملیات ریخته گری، اقدام به تعویض تاندیش حاوی مواد مذاب می‌کنند که لازم است این عملیات پر استرس در کمتر از 3 دقیقه انجام شود. اگر این عملیات زمان بیشتری ببرد، اتصال کامل بین شمش‌های قبلی و جدید برقرار نمی شود و باعث قطع شدن ریخته‌گری می‌گردد که پرسنل توانمند ماشین 5 ریخته‌گری توانستند به‌خوبی این کار را انجام دهند. رئیس ماشین ریخته‌گری شماره 5 فولاد مبارکه دستاورد این موفقیت جمعی را 96 ساعت تولید مداوم و ثبت رکورد تولید حدود 12000 متر تختال گرم بدون عیب اعلام کرد. وی 96 ساعت تولید مداوم و پیوسته تختال را مرهون توانمندی و آماده‌به‌کاری بالای کارکنان و ماشین ریخته‌گری شماره 5 دانست و اشاره کرد: نکتۀ قابل ذکر در ثبت این رکورد این است که پروسۀ انجام Fly Tundish به‌صورت ذاتی عملیات پرخطری است و همکاران تولید و تعمیرات ماشین 5 با اتکا به الطاف الهی و تجارب خود توانستند آن را محقق کنند. محمد فخری در پایان از حمایت‌های مدیریت ناحیه، دفاتر فنی تولید، تعمیرات و پشتیبانی، کنترل کیفی، واحد PPC و همچنین از تلاش تمامی همکاران ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم تشکر و قدردانی کرد.

با توجه به محدودیت‌های ارزی و تغییرات لحظه‌ای قیمت در بازار فولاد و آهن آلات، لطفاً جهت اطلاع از تغییرات به‌روز انواع محصولات از جمله قیمت لوله آلومینیوم، قیمت گریتینگ، قیمت میلگرد استنلس استیل و انواع محصولات فولادی و غیر فولادی بر روی هر یک از آن‌ها کلیک کرده و یا از قسمت بالای صفحه، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید، همچنین برای دریافت مشاوره و خرید هریک از محصولات، با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *