اخبار

تشکیل کنسرسیوم اکتشافات جدید 300 هزار کیلومتر مربعی

خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در جلسه ای به مناسبت هفته دولت فرمود: این سازمان علاوه بر برنامه اکتشاف در ۳۴۰ هزار کیلومتر مربع، مجوز مربوط به عملیات اکتشاف در ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع را اخذ کرده است. رئیس هیئت عامل ایمیدرو افزود: طی سال های ۹۳ تا ۹۷ عملیات اکتشافات توسط ایمیدرو در وسعتی بالغ بر ۲۷۰ هزار کیلومتر مربع صورت گرفته است. همچنین پس از آن برنامه اکتشاف دیگری،‌ در محدوده ۷۰ هزار کیلومتر مربعی از سال ۹۷ تا ابتدای تابستان امسال اجرا شده است. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: سومین گام ایمیدرو در بخش اکتشاف، عملیات جدید در ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع است.
غریب پور اشاره کرد: بر حسب توافقات صورت گرفته، تقسیم پهنه ها در اکتشافات جدید به شکلی خواهد بود که ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و یک کنسرسیوم ، تشکیل شده از شرکت های بزرگ معدنی که هر یک عهده دار اکتشاف در ۱۰۰هزار کیلومتر مربع خواهند بود.

وی با بیان اینکه با شروع عملیات اکتشاف در این گستره، عملیات اکتشافات به بیش از۶۴۰ هزار کیلومتر مربع خواهد رسید، افزود: کنسرسیوم اکتشافات جدید تشکیل شده است و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این کنسرسیوم بخش خصوصی انتخاب شدند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ارتباط متقابل ایمیدرو با دیگر سازمان ها در اجرای هر چه بهتر و با کیفیت تر اکتشافی، گفت: امضا تفاهم نامه و همکاری با سازمان های انرژی اتمی، فضایی و زمین شناسی به منظور تسریع برنامه های اکتشافی مورد توجه قرار گرفته است. غریب پور با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و تسهیل امور برای فعالان این بخش از اقتصاد در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: ایمیدرو بیشترین حجم عملیات اکتشاف را آغاز کرده است و برای دستیابی به هدف ها اعتقاد به مشارکت با بخش خصوصی را دارد.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو با ابراز رضایت از افزایش میزان اثرگذاری معدن و صنایع معدنی در اقتصاد کشور اشاره کرد: امید داریم با اکتشافات جدید و تامین خوراک مورد نیاز کارخانه ها، تولید محصولات معدنی بیش از پیش شود.

با توجه به محدودیت‌های ارزی و تغییرات لحظه‌ای قیمت در بازار فولاد و آهن آلات، لطفاً جهت اطلاع از تغییرات به‌روز انواع محصولات از جمله قیمت پروفیل مبلی، قیمت تبدیل، قیمت ورق گالوانیزه و انواع محصولات فولادی و غیر فولادی بر روی هر یک از آن‌ها کلیک کرده و یا از قسمت بالای صفحه، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید، همچنین برای دریافت مشاوره و خرید هریک از محصولات، با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *