اخبار

پرداخت مبالغ تبصره ۲و ۳ ماده ۶قانون معادن به صورت برخط

مدیر کل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت از پرداخت مبالغ تبصره ۲و ۳ماده ۶ قانون معادن به صورت برخط خبر داد. کشاورز اشاره کرد؛با بیان اینکه از این پس درآمد حاصل از تبصره ۲و ۳ ماده ۶قانون معادن به صورت برخط از طریق سامانه کاداستر معادن به حساب خزانه بانک مرکزی واریز می‌شود، اشاره کرد: با راه اندازی پروسه پرداخت الکترونیکی در سامانه کاداستر معادن و با حذف بانک‌های عامل در فرایند پرداخت، معدنکاران می توانند مبالغ تبصره۲ و ۳ ماده ۶ قانون معادن را به صورت برخط به حساب بانک مرکزی واریز کنند.

وی خاطر نشان کرد: این اقدام در راستای اجرای ماده ۹۴ قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه و مفاد ماده ۳۷ قانون محاسبات عمومی و بخشنامه معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور صورت گرفته است.به گفته کشاور، با ابلاغ مبالغ تبصره۲ و ۳ ماده ۶ قانون معادن در سال ۹۸ از سوی شورای عالی معادن تغییرات مبالغ جدید به منظور صدور و تمدید پروانه‌های اکتشاف بر روی سامانه کاداستر معدنی اعمال شده است. وی همچنین تصریح کرد: اصلاحیه مابه‌التفاوت پروانه‌های صادره و تمدیدی تا تاریخ ابلاغ رأی مذکور نیز متعاقباً از طریق سامانه کاداستر به دارندگان آن ابلاغ خواهد شد.

گفتنی است در سال ۹۴ سیستم کاداستر برای ثبت محدوده ها و به عنوان بخشی از طرح ایجاد سامانه اطلاعات مکانی وزارت صنعت، معدن و تجارت عملیاتی شد. نمایش برخط محدوده های معدنی در کشور، ثبت درخواست های اکتشافی در کل کشور به طور برخط بدون محدودیت زمانی، صدور پروانه اکتشاف، گواهی کشف و پروانه بهره برداری، تمدید پروانه اکتشاف و انتقال آن، ابطال و انتقال یا سلب صلاحیت گواهی کشف، انتقال یا سلب صلاحیت پروانه بهره برداری و صدور مجوز برداشت به دلیل بی کفایتی ذخیره و نیز پرداخت درآمد حاصل از تبصره ۲ و ۳ماده ۶ قانون معادن از سوی معدنکاران فهرست خدمات سامانه را درکاداستر معادن تشکیل می دهد.

با توجه به محدودیت‌های ارزی و تغییرات لحظه‌ای قیمت در بازار فولاد و آهن آلات، لطفاً جهت اطلاع از تغییرات به‌روز انواع محصولات از جمله قیمت لوله مبلی، قیمت ورق برنج، قیمت پروفیل صنعتی و انواع محصولات فولادی و غیر فولادی بر روی هر یک از آن‌ها کلیک کرده و یا از قسمت بالای صفحه، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید، همچنین برای دریافت مشاوره و خرید هریک از محصولات، با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *