اخبار

احیا سازی معادن زغال سنگ، سرب و روی در آذربایجان شرقی

معاون امور صنایع معدنی و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از فعال سازی 2 معدن سرب و روی و 14 معدن زغال سنگ در این استان خبر داد .
مهرانگیز رحمانی در این راستا فرمود : این معادن در جهت سیاستهای وزارت صنعت،معدن و تجارت در سال 1398 در رابطه با اجرای طرح توسعه و فعال سازی معادن با مقیاس کوچک معرفی شده اند و در سه ناحیه از شهرستان چاراویماق ، شهرستان کلیبر و شهرستانهای مراغه و ملکان متمرکز هستند .
وی همچنین در جهت معرفی این معادن به عنوان مجری طرح احیا در سراسر کشور، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران را معرفی کرد و فرمود: انتظار می رود همزمان با انجام مراحل اکتشافی و فعالسازی این معادن و همچنین احداث واحد فرآوری ، شاهد ایجاد ارزش افزوده بیشتر و جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی در این استان باشیم .

لازم به ذکر است که طرح احیا، و توسعه معادن با مقیاس کوچک، ‌ با هدف استفاده از سرمایه‌های بخش خصوصی ، افزایش تولید مواد معدنی ، توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق کمتر توسعه ‌یافته توسط وزارت صنعت و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در حال اجرا می باشد . این طرح به‌عنوان یکی از طرح‌های موفق اقتصاد مقاومتی در دولت مصوب و همینطور با دستور وزیر صنعت معرفی شد. مسوولیت اجرای این طرح در قالب پروژه اقتصاد مقاومتی به ریاست هیات عامل ایمیدرو واگذار شد و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی به‌عنوان بازوی اجرایی، مسوولیت آن را به عهده گرفته است.

آهن اول در این طرح ضمن استقبال از پروژه ی اقتصاد مقاومتی، انواع محصولات فولادی و غیر فولادی که تولید کشور عزیزمان می باشد را با بهترین کیفیت عرضه می کند. در این طرح قیمت محصولاتی مانند قیمت میلگرد آجدار، قیمت لوله مانیسمان، قیمت ورق آجدار و ما بقی محصولات فولادی بسیار مناسب می باشد. جهت مشاهده انواع محصولات فولادی بر روی هر یک از آن‌ها کلیک کرده و یا از قسمت بالای صفحه، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید، همچنین برای دریافت مشاوره و خرید هریک از محصولات، با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *