اخبار

کاهش 12 درصدی در صادرات فولاد ایران

به نقل از فایننشال تریبون، ارقام منتشر شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نشان می‌دهد که در مجموع 17 میلیون تن سنگ آهن در آخرین سال مالی (مارچ 2018-19) از ایران صادر شده است. سنگ آهن در فرم کلوخه/ذرات پودری، بیشترین سهم از صادرات را با 84/8 میلیون تن، داشته و در پی آن، کنسانتره سنگ آهن با 52/5 میلیون تن و گلوله سنگ آهن، با 78/2 میلیون تن، بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌ است.
داده‌های IMIDRO، نشان داده است که صادرات کنسانتره سنگ آهن، کلوخه/پودرهای سنگ آهن و گلوله سنگ آهن، به ترتیب، 95/380 میلیون دلار، 75/258 میلیون دلار و 92/201 میلیون دلار، درآمد داشته است. که به معنای درآمد 840 میلیون دلاری، در طول ماه است.

داده‌های منتشرشده توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نشان می‌دهد که عمده فولادسازان ایران طی چهار ماه نخست سال مالی جاری (از 21 مارچ تا 22 جولای)، 24/2 میلیون تن فولاد، صادر کرده‌اند که این عدد کاهش 12 درصدی نسبت به سال قبل را نشان می دهد.

کارخانه‌های فولادی در چهارمین ماه سال (22 جون – 22 جولای) 620.589 تن صادر کردند که این میزان در مقایسه با ماه مشابه سال قبل، حاکی از کاهش 13 درصدی است.
با مجموع 712،771 تن صادرات طی چهار ماه و 163.465 تن در ماه چهارم مورد بررسی ، شرکت فولاد خوزستان بزرگترین صادر کننده فولاد ایران بود. با این وجود ، این کارخانه به‌ترتیب در طی چهار ماه و در ماه چهارم به ترتیب 26 و 16 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.
با توجه به محدودیت‌های ارزی و تغییرات لحظه‌ای قیمت در بازار فولاد و آهن آلات، لطفاً جهت اطلاع از تغییرات به‌روز انواع محصولات از جمله قیمت لوله مسی، قیمت ورق قلع اندود، قیمت ورق آلومینیوم ، قیمت ناودانی استنلس استیل و انواع محصولات فلزی بر روی هر یک از آن‌ها کلیک کرده و یا از قسمت بالای صفحه، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید، همچنین برای دریافت مشاوره و خرید هریک از محصولات، با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *