اخبار

احتمال افزایش قیمت طلا

در چنین شرایطی که قیمت جهانی طلا، در روزهای گذشته با افزایش روبرو شده است، نظر سرمایه گذاران بین المللی و تحلیلگران اقتصادی نسبت به بازار طلا این است که احتمالا طلا طی روزهای آینده با فشار فروش مواجه خواهد شد. علت این رشد چشمگیر را می توان تشدید تنش های تجاری بین چین و آمریکا و سیاست های پولی بانک های مرکزی جهان دانست. رشد قیمت طلا در شرایطی است که دولت چین برای نخستین بار در ده سال اخیر اجازه داده است تا ارزش یوان در برابر دلار ۷ درصد افزایش یابد.

بسیاری از سرمایه گذاران و تحلیلگران اقتصادی در نظرسنجی جدید کیتکو نیوز اعلام کرده اند که قیمت طلا طی روزهای آینده به طور محتاطانه ای روند صعودی خواهد داشت. نتیجه نظرسنجی به شرح ذیل می باشد:
۱6 تحلیلگر ارشد اقتصادی در نظرسنجی این هفته شرکت کرده اند که 75 درصد معادل ۱۲ نفر به افزایش قیمت طلا رای داده اند. ۱۳ درصد معادل ۲ نفر پیش بینی کردند قیمت طلا با کاهش روبرو خواهد شد و 2 نفر دیگر پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آتی تغییر زیادی نخواهد داشت.

در نظرسنجی آنلاین نیز ۹۱۰ نفر شرکت کرده اند که ۵۹۹ نفر معادل ۶۵ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش همراه خواهد بود. ۱۸۷ نفر معادل ۲۱ درصد گفتند قیمت طلا کاهش خواهد یافت و ۱۲۴ نفر معادل ۱۴ درصد نیز به عدم تغییر قیمت طلا رای دادند.
آدریان دی تحلیلگر ارشد اقتصادی در این باره گفت: احتمال اصلاح در بازار طلا وجود دارد و سرمایه گذاران باید محتاط باشند. همچنین برخی تحلیلگران اقتصادی نیز معتقدند عوامل فصلی تاثیر مهمی در ادامه روند صعودی قیمت طلا خواهد داشت.

با توجه به محدودیت های ارزی و تغییرات لحظه ای قیمت در بازار فولاد و آهن آلات، لطفا جهت اطلاع از تغییرات به روز انواع محصولات از جمله قیمت لوله مسی، قیمت ورق مسی، قیمت لوله استنلس استیل و انواع محصولات فلزی بر روی هر یک از آنها کلیک کرده و یا از قسمت بالای صفحه، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید، همچنین برای دریافت مشاوره و خرید هریک از محصولات، با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *