آهن اول

بررسی تغییرات قیمت تیرآهن


ارسال شده در تاریخ ۹:۰۰ ۱۳۹۸/۰۴/۲۷

بررسی تغییرات قیمت تیرآهن

در رابطه با تیرآهن همیشه شاهد تغییرات قیمت فراوانی بوده ایم. از طرف دیگر در زمان های مختلف، ساخت و سازها شکل دیگری به خود گرفته‌اند. یک منبع آگاه و معتبر که اخبار به روز را در زمینه آهن آلات منتشر کند از نیازهای اولیه دنیای صنعت امروز به حساب می‌آید. زمانی که برای اولین بار به دنیای ساخت و ساز وارد می‌شوید با موضوعات مبهمی روبه رو می شوید و نیاز به اطلاعاتی در رابطه با انواع و فرآیند تولید هر یک از محصولات مورد استفاده در ساختمان را خواهید داشت یا حتی انتظار می رود دانشجویان عمران و معماری به دنبال اخبار صحیحی در زمینه فلزات آهنی و غیر آهنی باشند.

با در نظر گرفتن این موضوع در جهت دستیابی آسان به این اطلاعات، آهن اول در سایت خود علاوه بر نمایش لیست قیمت‌ محصولات، بخش‌های متعدد دیگری مانند اطلاعات کاربردی را ارائه می دهد.

تیرآهن یک محصول فولادی است که از طریق فرآیند نورد گرم به وجود می آید که مقطع عرضی معینی دارد (قسمت میانی تیرآهن را جان و دو لبه‌ موازی را بال نامیده اند) و از اصلی ترین مصالح مورد نیاز ساختمان می باشد که در سازه‌ها به کار می رود. وظیفه‌ اساسی آن تحمل فشارهای تنشی و خمشی است.
پیرو بررسی های انجام شده در بازه زمانی سه ماه گذشته از بازار آهن معلوم شد میزان تسریع در تغییرات قیمت میلگرد ساده در قیاس با قیمت تیرآهن و مقاطع دیگر در بازار افزایش داشته است. با توجه به آمارهای انتشار یافته در دو روز گذشته قیمت میلگرد در مقایسه با قیمت‌های دهه اول اردیبهشت ماه با کاهش ۱۰ تا ۱۲ درصدی مواجه شده است. از سوی دیگر در همین بازه زمانی در بازار تیرآهن کاهش ۱.۵ تا ۳ درصدی قیمت هاش و تیرآهن مشاهده شده است. با توجه به فشار بالای کاهش قیمت هر دو نوع مقاطع در چند ماه‌ اخیر این موضوع به معنای آن است که بازار تیرآهن با سرعت بیشتری توانسته قیمت های خود را در مقایسه با بازار میلگرد اصلاح کند، با این وجود هر دو بازار همچنان روند نزولی در قیمت و تقاضا را بهمراه داشته اند که سبب گشته متقاضیان خرید اهن آلات کماکان به صبر خود ادامه دهند تا قیمت ها به نرخ حداقل خود نزدیک تر شود زیرا با توجه به شرایط اقتصادی تنها مرکز اصلی تجمع تقاضا در بازار، پروژه‌های بزرگ دولتی می باشد که غالبا برای رونق ساخت‌ و ساز در بخش مسکن تمرکز دارند و پروژه‌ های کوچک توان تحریک تقاضای موثر در این بازار را آنچنان که انتظار می‌رود، ندارند.


نظر خود را ثبت کنید

:: درباره ما

شرکت فولاد تجارت هونام با هدف تهیه و تامین کلیه کالا های قابل استفاده در صنایع مادر از قبیل نفت، گاز، حفاری، پتروشیمی، آب و فاضلاب، فولاد و نیروگاهی تاسیس و پس از کسب موفقیت در این حوزه و ارتباط موفق با تولید کنندگان داخل و خارج از کشور، همچنین تامین سفارشات فنی...
ادامه مطلب
با عضویت در خبرنامه از آخرین رویدادهای بازار آهن مطلع شوید.
:: ارتباط با ما
با استفاده از وب سرویس رایگان آخرین قیمت ها و اخبار مربوط به بازار آهن را در سایت خود نمایش دهید.
تهران، اتوبان ستاری جنوب، خیابان پیامبر غربی، پلاک ۱۰۶/۷، ساختمان پندار، واحد دو
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
:: شبکه های اجتماعی

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه آهن اول می باشد.