آهن اول

علت اصلی کاهش قیمت میلگرد


ارسال شده در تاریخ ۹:۰۰ ۱۳۹۸/۰۴/۲۳

علت اصلی کاهش قیمت میلگرد

به نقل از برخی از منابع خبری، از ابتدای هفته گذشته که میانگین قیمت میلگرد ساده و قیمت میلگرد آجدار ۴۲۹۰۲ ریال بود قیمت با بالا رفتن نرخ ارز افزایش یافت تا روز دوشنبه که به اوج خود در ۴۳۹۹۳ ریال رسید ولی شاید کمتر کسی بود که انتظار رونق را داشته باشد. با کاهش نرخ دلار به زیر ۱۳۰۰۰ تومان قیمت میلگرد شروع به افت کرد و تا چهارشنبه به ۴۳۵۴۳ ریال رسید که هنوز در مقایسه با ابتدای آن هفته، ۱۳۲ ریال بیشتر بود. تحلیل بازار نشان می دهد که روند قیمت ها کاهش داشته است اما دامنه کاهش قیمت زیاد نیست چرا که کاهش قیمت شمش محدود شده است. قیمت تیرآهن سیری مشابه میلگرد داشته و روز شنبه متوسط قیمت تیرآهن ۱۴ تا ۱۸ ذوب آهن ۴۲۸۶۷ ریال شده است و دوشنبه به ۴۳۸۰۰ ریال رسید ولی تا چهارشنبه به ۴۲۸۳۳ ریال برگشت پذیرفت. ذوب آهن اصفهان سبد میلگرد را که در هفته های قبل در قیمت پایانی ۳۹۹۵۲ ریال فروخته بود در هفته گذشته در قیمت پایه ۳۷۹۲۱ ریال برای ۶۶۰۰ تن به فروش رساند که حاکی از کهش قیمت بود ولی سبد تیرآهن ۱۴ تا ۱۸ که در هفته های قبل ۳۷۲۳۹ ریال بود در قیمت ۳۸۴۰۷ ریال پایه به فروش رسید.

علت اصلی کاهش قیمت میلگرد به نقل از برخی از دست اندرکاران، مساله صادرات است چرا که دولت به عنوان متولی امور اقتصادی یا باید مثل کشورهای پیشرفته از صادرات کالا جلوگیری کند یا باید نقشی در بازار ایفا نکند. تجارت خارجی ایران که در شرایط تحریم باید حالت هجومی داشته باشد حالت سردرگمی دارد. ولی در این شرایط تولیدکنندگان خصوصی نگران بقای خودشان هستند. تولیدکنندگان کوچک منافع تولیدکنندگاه بزرگتر را تحت تاثیر قرار خواهند داد و بالاخره دولت را از حالت انفعالی خارج خواهند کرد.


نظر خود را ثبت کنید

:: درباره ما

شرکت فولاد تجارت هونام با هدف تهیه و تامین کلیه کالا های قابل استفاده در صنایع مادر از قبیل نفت، گاز، حفاری، پتروشیمی، آب و فاضلاب، فولاد و نیروگاهی تاسیس و پس از کسب موفقیت در این حوزه و ارتباط موفق با تولید کنندگان داخل و خارج از کشور، همچنین تامین سفارشات فنی...
ادامه مطلب
با عضویت در خبرنامه از آخرین رویدادهای بازار آهن مطلع شوید.
:: ارتباط با ما
با استفاده از وب سرویس رایگان آخرین قیمت ها و اخبار مربوط به بازار آهن را در سایت خود نمایش دهید.
تهران، اتوبان ستاری جنوب، خیابان پیامبر غربی، پلاک ۱۰۶/۷، ساختمان پندار، واحد دو
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
:: شبکه های اجتماعی

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه آهن اول می باشد.