اخبار

بازار فولاد چین در هفته‌ای که گذشت

China_steel_Condition

به نقل از برخی از منابع خبری ، عده ای معتقدند بازار راکد‌تر می‌شود و این موضوع به میزان حاشیه سود کارخانه‌ها و توازن عرضه و تقاضای بازار کک متالورژی بستگی خواهد داشت. آخرین قیمت اعلام شده کک متالورژی ۶۴ درصد و ۶۲ درصد این هفته به ترتیب ۳۰۸ و ۲۹۴ دلار در هر تن فوب چین ثبت شد.
در این بین آخرین قیمت میلگرد ساده چین نیز در روز گذشته حدود ۵۱۶ دلار در هر تن فوب ثبت شد که کمتر از یک دلار رشد داشته است. برخی از کارخانه‌ها در ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار پیشنهاد دادند که تغییری در بر نداشت. البته خریداران به‌دنبال ۵۱۵ تا ۵۲۰دلار در هر تن فوب هستند.

China_steel_Condition

رغبت به خرید میلگرد چین زیاد نبوده و خریداران موجودی کافی در انبارها دارند. ازسوی دیگر، به تازگی برخی محموله‌های میلگرد ترکیه و قطر نیز وارد بازار مشتریان میلگرد چین شده و پر واضح است که تقاضا برای محصول چینی کمتر شود. در ادامه گزارش افزوده شده است که قیمت ورق سیاه  در بازار آهن آلات چین بالا رفته و سبب شده خریدارها اندکی عقب‌نشینی کنند.
در بازار فولاد داخلی قیمت ورق گرم در نقاط مختلف بین یک تا ۱۰ دلار بالا رفته ۵۵۸ تا ۵۷۲ دلار در هر تن درب کارخانه ثبت شده است. رشد قیمت در بازارهای فیوچرز عامل اساسی رونق بازار نقدی بود. اما خریدارها در مقابل رشد قیمت مقاومت نشان دادند و فعالیت بازار تقلیل یافت.
همچنین ورق گرم صادراتی چین ۲ دلار رشد داشته حدود ۵۱۰ دلار در هر تن فوب گزارش شده است. از سوی برخی از کارخانه‌ها تا ۵۲۰ دلار پیشنهاد گزارش شده است. در واقع جو بازار صادرات ورق چین در ابهام قرار دارد. عده ای قیمت‌ها را ثابت نگاه داشته یا کمی افزایش داده اند و عده ای دیگر حاضرند تخفیف دهند تا فروش بهتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *