آهن اول

بازار فولاد چین در هفته‌ای که گذشت


ارسال شده در تاریخ ۹:۰۰ ۱۳۹۸/۰۴/۲۲

بازار فولاد چین در هفته‌ای که گذشت

به نقل از برخی از منابع خبری ، عده ای معتقدند بازار راکد‌تر می‌شود و این موضوع به میزان حاشیه سود کارخانه‌ها و توازن عرضه و تقاضای بازار کک متالورژی بستگی خواهد داشت. آخرین قیمت اعلام شده کک متالورژی ۶۴ درصد و ۶۲ درصد این هفته به ترتیب ۳۰۸ و ۲۹۴ دلار در هر تن فوب چین ثبت شد.
در این بین آخرین قیمت میلگرد ساده چین نیز در روز گذشته حدود ۵۱۶ دلار در هر تن فوب ثبت شد که کمتر از یک دلار رشد داشته است. برخی از کارخانه‌ها در ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار پیشنهاد دادند که تغییری در بر نداشت. البته خریداران به‌دنبال ۵۱۵ تا ۵۲۰دلار در هر تن فوب هستند.

رغبت به خرید میلگرد چین زیاد نبوده و خریداران موجودی کافی در انبارها دارند. ازسوی دیگر، به تازگی برخی محموله‌های میلگرد ترکیه و قطر نیز وارد بازار مشتریان میلگرد چین شده و پر واضح است که تقاضا برای محصول چینی کمتر شود. در ادامه گزارش افزوده شده است که قیمت ورق سیاه  در بازار آهن آلات چین بالا رفته و سبب شده خریدارها اندکی عقب‌نشینی کنند.
در بازار فولاد داخلی قیمت ورق گرم در نقاط مختلف بین یک تا ۱۰ دلار بالا رفته ۵۵۸ تا ۵۷۲ دلار در هر تن درب کارخانه ثبت شده است. رشد قیمت در بازارهای فیوچرز عامل اساسی رونق بازار نقدی بود. اما خریدارها در مقابل رشد قیمت مقاومت نشان دادند و فعالیت بازار تقلیل یافت.
همچنین ورق گرم صادراتی چین ۲ دلار رشد داشته حدود ۵۱۰ دلار در هر تن فوب گزارش شده است. از سوی برخی از کارخانه‌ها تا ۵۲۰ دلار پیشنهاد گزارش شده است. در واقع جو بازار صادرات ورق چین در ابهام قرار دارد. عده ای قیمت‌ها را ثابت نگاه داشته یا کمی افزایش داده اند و عده ای دیگر حاضرند تخفیف دهند تا فروش بهتری داشته باشند.


نظر خود را ثبت کنید

:: درباره ما

شرکت فولاد تجارت هونام با هدف تهیه و تامین کلیه کالا های قابل استفاده در صنایع مادر از قبیل نفت، گاز، حفاری، پتروشیمی، آب و فاضلاب، فولاد و نیروگاهی تاسیس و پس از کسب موفقیت در این حوزه و ارتباط موفق با تولید کنندگان داخل و خارج از کشور، همچنین تامین سفارشات فنی...
ادامه مطلب
با عضویت در خبرنامه از آخرین رویدادهای بازار آهن مطلع شوید.
:: ارتباط با ما
با استفاده از وب سرویس رایگان آخرین قیمت ها و اخبار مربوط به بازار آهن را در سایت خود نمایش دهید.
تهران، اتوبان ستاری جنوب، خیابان پیامبر غربی، پلاک ۱۰۶/۷، ساختمان پندار، واحد دو
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
:: شبکه های اجتماعی

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه آهن اول می باشد.