آهن اول

عوامل تاثیرگزار در بازار آهن


ارسال شده در تاریخ ۹:۰۰ ۱۳۹۸/۰۴/۱۷

عوامل تاثیرگزار در بازار آهن

بازار در این هفته تحت تاثیر چند عامل روند افزایشی داشته است، یکی از این عوامل تاثیرات سیاسی و نوسانات بازار ارز و سکه بود و دیگری ورود بخشی از تقاضای معطل مانده دو هفته اخیر که به امید کاهش بیشتر قیمت ها منتظر کف منحنی بودند. توقف فروش بعضی از محصولات زیان ده(به خصوص تیراهن های ذوبی که در کانالهای بالای ۴۵۰۰خریداری شده است) توسط تجار به امید افزایش بیشتر سطوح قیمت وجبران بخشی از زیان های ناشی شده، یکی دیگر از این موارد است.

تجمیع عوامل یاده شده تقرب قیمت میلگرد به یک پله بالاتر در حدود ۴۲۵۰ را سبب شد و افزایش حدود ۱۰۰تومانی میانگین قیمت تیرآهن بود.
شاید در صورت عرضه کافی محصولات ذوبی تحویل مرداد در هفته جاری، تجار این محصولات بعد از خرید محصولات ارزان قیمت ، اقدام به جایگزین نمودن محصول نموده و عرضه بیشتر محصولات ذوبی به بازار را شاهد شویم.

این در حالی است که هفته گذشته قیمت میلگرد روند رو به کاهش داشت که ظهر چهارشنبه فروش ها بسته شد، دلیل این امر آن بود که انتظار بازار سر آمده بود و همه فروشندگان و تولیدکنندگان در محدوده زیان بودند که در طی یک ماه اخیر در جریان بود. مهمترین عامل تاثیرگزار در این قضیه مساله نقدینگی بود. کارخانه ها ورای فاکتور حاشیه سود به علت افت شدید فروش توانائی خرید شمش را نداشتند و از طرفی روند نزولی قیمت شمش هم انگیزه جذب نقدینگی را محدود کرده بود. در مجموع این عوامل سبب کاهش تولید شدند. با شروع تقاضا و بهبود بازار کمبود محصول و به دنبال آن شمش نمایان شد که این روند نمود خود را در هفته جاری نشان داد.


نظر خود را ثبت کنید

:: درباره ما

شرکت فولاد تجارت هونام با هدف تهیه و تامین کلیه کالا های قابل استفاده در صنایع مادر از قبیل نفت، گاز، حفاری، پتروشیمی، آب و فاضلاب، فولاد و نیروگاهی تاسیس و پس از کسب موفقیت در این حوزه و ارتباط موفق با تولید کنندگان داخل و خارج از کشور، همچنین تامین سفارشات فنی...
ادامه مطلب
با عضویت در خبرنامه از آخرین رویدادهای بازار آهن مطلع شوید.
:: ارتباط با ما
با استفاده از وب سرویس رایگان آخرین قیمت ها و اخبار مربوط به بازار آهن را در سایت خود نمایش دهید.
تهران، اتوبان ستاری جنوب، خیابان پیامبر غربی، پلاک ۱۰۶/۷، ساختمان پندار، واحد دو
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
:: شبکه های اجتماعی

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه آهن اول می باشد.