آهن اول

بررسی نوسانات قیمت میلگرد آجدار


ارسال شده در تاریخ ۹:۰۰ ۱۳۹۸/۰۴/۱۶

بررسی نوسانات قیمت میلگرد آجدار

با توجه به بررسی های صورت گرفته توسط برخی از منابع خبری، مقایسه قیمت آهن آلات از سال گذشته تا کنون شاهد مسیر نوسانی و پر پیچ و خمی هستیم که در حال حاضر و با گذشت تقریبا ۶ الی ۸ ماه ، بازار آهن با آن دست و پنجه نرم کرده است.
از اواسط دی ماه سال ۹۷ تا اوایل بهمن ماه، بازار با عبور از شیب تند افزایش قیمت ها، وارد فاز ثبات شد. در آن روزها قیمت میلگرد آجدار ذوب آهن به طور متوسط کیلویی ۳۶۰۰ تومان بود که این قیمت از پنجم بهمن ماه همزمان با بازار شروع به پیمودن مسیر صعودی خود کرد. در بازه زمانی نام ذکر شده، غالب کارخانجات منتظر جرقه ای به منظور افزایش قیمت ها بودند که این بهانه را نیز با توجه به افزایش فوق العاده نرخ ارز به دست آورده و شروع به افزایش قیمت ها کردند. به طوری که در ماه اسفند پس از افزایش حدوداً۱۰۰۰ تومانی، قیمت میلگرد آجدار به کیلویی ۴۶۰۰ تومان افزایش یافت و در برخی موارد نیز این مرزها جابه جا شدند و پاره ای از تأمین کنندگان با ایجاد جو روانی، قیمت میلگرد آجدار را به مرز کیلویی ۵۰۰۰ تومان رساندند.
همانگونه که شاهد هستیم مدتی نگذشت که روند افزایشی قیمت ها در مسیر نزولی قرار گرفت و پس از آغاز سال ۹۸ قیمت ها با کاهش پلکانی همراه شد. همچنان پس از گذشت ۴ ماه از سال این نوسانات قیمتی ادامه داشت و پس از افزایش چندباره قیمت ها، شاهد سیر نزولی در روزهای گذشته بودیم به طوری که بار دیگر قیمت میلگرد آجدار به مبلغ حدود ۴۰۰۰ تومان رسید.
اطلاعات فوق را باید جدی گرفت زیرا چنانچه قیمت های پایه طی هفته جاری تغییر نکند و یا افزایش های پلکانی پایان هفته جاری ادامه دار باشد، این نتیجه را می توان گرفت که کف قیمتی ۴۰۰۰ هزار تومان برای بازار جذاب است و از سویی دیگر یک سد مقاومتی برای تولیدکنندگان بشمار می رود؛ اما نباید این نکته را به فراموشی سپرد که خریداران به راحتی می توانند این معادلات را به نفع خود بر هم زنند.


نظر خود را ثبت کنید

:: درباره ما

شرکت فولاد تجارت هونام با هدف تهیه و تامین کلیه کالا های قابل استفاده در صنایع مادر از قبیل نفت، گاز، حفاری، پتروشیمی، آب و فاضلاب، فولاد و نیروگاهی تاسیس و پس از کسب موفقیت در این حوزه و ارتباط موفق با تولید کنندگان داخل و خارج از کشور، همچنین تامین سفارشات فنی...
ادامه مطلب
با عضویت در خبرنامه از آخرین رویدادهای بازار آهن مطلع شوید.
:: ارتباط با ما
با استفاده از وب سرویس رایگان آخرین قیمت ها و اخبار مربوط به بازار آهن را در سایت خود نمایش دهید.
تهران، اتوبان ستاری جنوب، خیابان پیامبر غربی، پلاک ۱۰۶/۷، ساختمان پندار، واحد دو
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
:: شبکه های اجتماعی

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه آهن اول می باشد.