آهن اول

شرکت لوله سازی اهواز

شرکت لوله سازی اهواز

ارسال شده در تاریخ ۰۷:۳۴ ۱۳۹۸/۰۶/۰۷

شرکت لوله سازی اهواز (سهامی عـام) در تاریخ ۱۵/۱۱/۱۳۴۵ با نام کارخانجات لوله سازی اهواز تاسیس و تحت شماره ۱۱۲۵۴ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده و متعاقباً در تاریخ ۲۷/۰۶/۱۳۴۸ با تصویب مجمع عمومی به شرکت سهامی لوله‎سازی اهواز و در تاریخ ۰۳/۱۱/۱۳۷۴ بنام شرکت لوله سازی اهواز (سهامی خاص) تغییر نام داده اسـت.

درسال ۷۹ و براساس مصوبه هئیت وزیران ۱۰۰% شرکت در قبال رد دیون دولت به صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تامین اجتماعی و صندوقهای بازنشستگی و رفاه کارکنان صنعت نفت واگذار و از زمره شرکتهای دولتی خارج و بموجب مصوبه مجمع عمومی بطور فوق العاده مـورخ ۲۵/۱۰/۱۳۸۰ و طبق آگهی تبدیل شماره ۲۱۰۵/۳۲ مـورخ ۱۷/۰۲/۱۳۸ شرکت از

تا قبل از واگذاری شرکت با توجه به تعلق ۱۰۰% سهام لوله سازی اهواز به شرکت نفت و با توجه به نوع تولیدات (ساخت انواع لوله از قبیل لوله های خطوط انتقال نفت و گاز) برنامه ریزی تولید و خرید محصولات شرکت به صورت انحصاری در اختیار وزارت نفت بود، لیکن پس از واگذاری شرکت به بخش غیر دولتی وزارت نفت و مشخصاً شرکت ملی گاز برای خروج از انحصار لوله سازی با حمایت های خاص از سایر تولید کنندگان بخش خصوصی شرکتهایی همچون صفا و سدید را تقویت و با توجه به ضعف قوانین حمایتی بعضاً با توجیه اجرای قوانین مناقصات دولتی جهت خرید لوله های مورد نیاز خود اقدام به برگزاری مناقصه بین المللی نموده و با واردات لوله های ساخته شده در سالهای اخیر عملاً تولیدات شرکت لوله سازی اهواز را به حداقل ممکن رسانده اند. البته این موضوع خوشبختانه با اجرای سیاستهای اخیر دولت در حال رفع و تولیدات شرکت در حال رونق و افزایش می‎باشد. فعالیتهای اصلی شرکت به موجب ماده ۴ اساسنامه، تولید و فروش لوله از قطر ۶ الی۵۶ اینچ و نیز تولید و فروش پوشش پلی اتیلن لوله از قطر ۲ الی ۵۶ اینچ می‎باشد.

در حال حاضر شرکت دارای چهار کارخانه تولید لوله و سه کارخانه پوشش لوله به شرح زیر می‎باشد:

 

• کارخانه‎ شماره یک‎ درسال ۱۳۴۶ مورد بهره‎برداری قرارگرفته و لوله‎های فولادی‎ به ‎اقطار۶ الی۱۶ اینچ را تولید می‎نماید.

• کارخانه شماره سه در سال ۱۳۵۵ تاسیس و لوله های فولادی به اقطار ۶ الی ۲۴ اینچ را تولید می‎نماید.

• کارخانه شماره چهار در سال ۱۳۵۵ تاسیس و لوله های فولادی به اقطار۲۴ الی ۵۶ اینچ را تولید می‎نماید.

• خط تولید لوله اسپیرال در سال ۱۳۹۰ پس از بررسی و تهیه طرح توجیحی اقتصادی خریدارای و با بازسازی سوله موجود (در محل سابق کارخانه ۲) احداث و با ظرفیت اسمی سالانه ۲۳۰.۰۰۰ تن لوله از قطر ۲۴ الی ۱۰۰ اینچ به روش اسپیرال، وارد مدار تولید گردید.

• کارخانه شماره یک پوشش در سال ۱۳۷۲ آماده بهره برداری گردید و لوله های ۲ الی ۱۶ اینچ را پوشش می‎دهد. این کارخانه از سال ۱۳۷۴ مورد بهره برداری قرار گرفته است.

• کارخانه شماره دو پوشش درسال ۱۳۷۲ مورد بهره برداری قرارگرفت و لوله‎های ۱۸ الی ۵۶ اینچ را پوشش می‎دهد.

• کارخانه پوشش داخلی در سال ۱۳۸۴ جهت انجام پوشش سخت اپوکسی داخل لوله احداث و از همان سال تولید آزمایشی پوشش داخلی لوله های ۵۶ اینچ را آغاز نمود، لیکن در سال ۱۳۸۵ بدلیل فسخ قرارداد منعقده از طرف شرکت گاز، کارخانه مزبور تاکنون عملاً متوقف می‎باشد.

 

محصولات تولیدی این شرکت:

• لوله های قطر بزرگ
• لوله های قطر کوچک

 

دسترسی مستقیم به سایت شرکت لوله سازی اهواز

 

:: درباره ما

شرکت فولاد تجارت هونام با هدف تهیه و تامین کلیه کالا های قابل استفاده در صنایع مادر از قبیل نفت، گاز، حفاری، پتروشیمی، آب و فاضلاب، فولاد و نیروگاهی تاسیس و پس از کسب موفقیت در این حوزه و ارتباط موفق با تولید کنندگان داخل و خارج از کشور، همچنین تامین سفارشات فنی...
ادامه مطلب
با عضویت در خبرنامه از آخرین رویدادهای بازار آهن مطلع شوید.
:: ارتباط با ما
با استفاده از وب سرویس رایگان آخرین قیمت ها و اخبار مربوط به بازار آهن را در سایت خود نمایش دهید.
تهران، اتوبان ستاری جنوب، خیابان پیامبر غربی، پلاک ۱۰۶/۷، ساختمان پندار، واحد دو
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
:: شبکه های اجتماعی

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه آهن اول می باشد.